Özel Mekanlar

Sait Faik Abasıyanık Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir ve Ziyaret Saatleri

Türkiye'de en çok ziyaret edilen müzelerden biri olan Sait Faik Abasıyanık müzesini hep beraber inceleyelim.

Sait Faik Abasıyanık müzesi, Sait Faik Abasıyanık‘ın hayatı boyunca kullanmış olduğı bazı malzemeleri, mektupları, eserlerine konu olan bazı hatıraları, bazı belgeleri, fotoğrafları ve kartpostallarını ziyaretçilerle buluşturmaktadır. Sait Faik Abasıyanık müzesi 1959 yılında 22 ağustos tarihinde açılmıştır. Müze 1954 yılından itibaren Darüşşafaka Cemiyeti sorumluluğundadır. Bu müze açılış tarihinden günümüze kadar ülkemizde en çok ziyaret edilen müzelerden biri olma özelliğini taşımaktadır.

2009 Senesinde Darüşşafaka Cemiyeti tarafından restorasyon ve onarım amacı ile kapatılmıştır. Ardından 2013 yılında 11 mayıs tarihinde yeniden yeni yüzüyle ziyaretçi alımına başlamıştır.

Abasıyanık müzesi; -1, giriş, 1 ve 2. kat olmak üzere toplamda 4 katlıdır.

Sait Faik Abasıyanık Müzesi Nerede
Sait Faik Abasıyanık Müzesi Nerede

 

Sait Faik Abasıyanık Müzesi Nerede

Bu müzeyi ziyaret etmek için öncelikle Burgazada’ya gitmeniz gerekmetedir. Çünkü müze Burgazada’dadır.


Okumak İlginizi Çekebilir: Kadıköy’de Gezilecek En Güzel Yerler

Sait Faik Abasıyanık Müzesi’ne Nasıl Gidilir

Müzeye gitmek için adalar teknelerine binerek Burgazada’ya gidebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir başlıklı makalemizde Ural ataman klasik otomobil müzesi, Ural ataman klasik otomobil müzesi bilgileri ve Ural ataman klasik otomobil müzesi nasıl gidilir hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

Etiketler
Daha fazla göster

Mustafa Yetkin

Merhabalar, ben Mustafa Yetkin. 29 yaşında bir gezginim. Türkiye'nin bir çok yerini gezdim ve gezmeye devam ediyorum. Gezmek için yada herhangi bir iş için farklı şehirlere giden insanların en çok çektiği sıkıntılardan biri de ulaşımdır. Özellikle İstanbul'da nereye hangi toplu taşıma araçları ile gidileceğini bilmediği için insanlar çok sıkıntı çekmektedir. O yüzden bu sitede nereye, nasıl gidilir konusunda mümkün oldukça sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat