Gezilecek Yerler

Yuvarlakçay Yeşil Vadi

Muğla ilinin Köyceğiz ilçesinde bunulal Yuvarllakçay Yeşil Vadi yaz aylarında özellikle bir çok yerli yabancı turist ağırlamaktadır.

Türkiye’nin önemli turizm merkezi olan Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde termal bir enerjinin yüzeye çıkması ile oluşan muhteşem bir yer Yuvarlakçay Yeşil Vadi. Köyceğiz’e gitmişken bu doğal güzelliği de görmeyi kesinlikle unutmayın.

Özellikle yaz aylarında çok sayıda turist ziyaretçi alan Yuvarlakçay Yeşil Vadi Köyceğiz’de görmeye değer yerlerden biridir. Ayrıca bölge halkıda yaz aylarının sıcaklarından bunaldığında Yuvarlakçay Yeşil Vadi’yi çok sık ziyaret etmektedir. Bir çok doğal güzelliği olan Yuvarlakçay Yeşil Vadi gördüğünüzde iyiki gelmişim diyebileceğiniz bir yer. Hemen hemen bütün ağaçların köklerinden çıkan doğal suyu görünce de ayrıca çok şaşıracaksınız. Vadide bulunan restaurant ve cafede dilediğiniz gibi vakit geçirip lezzetli tatlar tadabilirsiniz. Eğer stresliyseniz stresinizi atmanız için çok ideal bir alan. Serinleten bir havası olan Yuvarlakçay Yeşil Vadi doğal güzelliği ile ziyaretçilerini etkilemektedir. Son dönemlerde oldukça popüler bi hale gelen Yuvarlakçay Yeşil Vadinin suyu oldukça soğuktur. Gitmişken soğuk suya girerek tadını çıkarabilirsiniz.

Doğanın doğal tadını çıkarmak için burada isterseniz suya girebilir, isterseniz salıncaklardan sallanabilir ya da doğal havanın tadını çıkarmak için çardaklarda da oturabilirsiniz. Ayrıca Yuvarlakçay Yeşil Vadi, Sandras dağlarından bölgeye gelen kar suları ile beslenmektedir.

Yuvarlakçay Yeşil Vadi
Yuvarlakçay Yeşil Vadi

Yuvarlakçay Yeşil Vadi Nerede

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde Pınarköy Mahallesindedir. Ayrıca Topgözü mevkii sınırında kalmaktadır.

 

Yuvarlakçay Yeşil Vadiye Nasıl Gidilir

Yuvarlakçay Yeşil Vadiye aracınız ile gidiyorsanız beyobası sapağına giderek ordan Yuvarlakçay Yeşil Vadiye ulaşabilirsiniz. Zaten tabelalar sizi yönlendirecek ve rahatlıkla gidebilirsiniz.

Dolmuş ile Yuvarlakçay Yeşil Vadiye gitmek isteyenler ise Köyceğiz’den Yuvarlakçay Yeşil Vadi dolmuşlarına bineren buraya gelebilirler.

 

Bir önceki yazımız olan Tatvan Tarihi ve Tatvan'da Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde El-Aman Hanı, El-Aman Kervansarayı ve Kalekıran Kalesi hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

Etiketler
Daha fazla göster

Mustafa Yetkin

Merhabalar, ben Mustafa Yetkin. 29 yaşında bir gezginim. Türkiye'nin bir çok yerini gezdim ve gezmeye devam ediyorum. Gezmek için yada herhangi bir iş için farklı şehirlere giden insanların en çok çektiği sıkıntılardan biri de ulaşımdır. Özellikle İstanbul'da nereye hangi toplu taşıma araçları ile gidileceğini bilmediği için insanlar çok sıkıntı çekmektedir. O yüzden bu sitede nereye, nasıl gidilir konusunda mümkün oldukça sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat